ООО Зет
Туристические услуги, пассажирские перевозки

+375 (152) 74-11-13
+375 (152) 72-39-60
+375 (29) 772-39-60 (МТС)
+375 (29) 302-39-60 (Вел)

ООО "Зет"
г. Гродно, ул. Замковая, 4.
УНП 500032557, зареги-
стрировано 15.12.2000 г.

Новости
05.08.2019

Закачивается сезон летнего отдыха 2019 года и уже предложение на отдых 2020 года в польском курортном городе Леба.

02.08.2019
02 августа 2019 года подписан Указ Президента об объединении двух безвизовых зон Бреста и Гродно.
01.07.2019

В Белосток в на регулярных рейсах. Гродно-Белосток-Гродно.

28.06.2019

Уже традиционно, один раз в год, перед Рождеством, RELAX тур "Путешествие в земной рай"
Всего одна поездка, всего 40 мест. Приглашаем всех желающих посетить Буковину Татшанску с проживанием и отдыхом в отеле с комплексом термальных источников 13-17.12.2019 года.

22.12.2017

22 декабря 2017 года подписан Указ о продлении с 01 января 2018 года действия безвизового въезда "GrodnoVisaFree"

Калькулятор валют НБРБ

Курсы валют в банках г.Гродно на www.ecopress.by Сколько стоит топливо в Белоруссии Цена топлива в Белоруссии
Яндекс.Погода

Bevizis įvažiavimas į Gardiną. Klausimai ir atsakymai

Klausimas: Kas tai yra - leidimas atvykti į Gardiną be vizos?

Atsakymas: Tai yra nustatyto pavyzdžio dokumentas, suteikiantis teisę lankytis turistiniame rekreaciniame parke „Augustavo kanalas“, garantuojantis turistui įvažiavimą į parko teritoriją ir užsakytų paslaugų turistui suteikimą. Taigi, užsakomos turistinės paslaugos ir forminamas įvažiavimo dokumentas. 

Klausimas: Kas formina šį dokumentą?

Atsakymas: Turistinės įmonės.

Klausimas: Šie leidimai nemokami ar mokami?

Atsakymas: Jūs apmokate už Jūsų užsakytas paslaugas, į kurias įskaičiuota ir bevizio įvažiavimo dokumento įforminimo paslauga. Paslaugų kainą kiekviena turistinė įmonė nustato savarankiškai.

Klausimas: Ko reikia tokio dokumento įforminimui?

Atsakymas: Būtina turistinei įmonei pateikti užklausimą, nurodant savo privalomus duomenis, suderinti užsakomų paslaugų sąrašą ir jų apmokėjimo klausimus. Tuomet turistinė įmonė siunčia informaciją pasienio tarnybai, o Jums išsiunčiamas dokumentas įvažiavimui į Baltarusijos Respubliką. Pavyzdžiui mūsų įmonei užklausimą galite padaryti šiuose puslapiuose – rusų kalba, anglų kalba arba lenkų kalbaSiekiant išvengti klaidų, pageidautina, kad atsiųstumėte savo paso kopiją su nuotrauka.

Klausimas: Kiek laiko užtrunka dokumento, suteikiančio galimybę lankytis Gardine ir „Augustavo kanalo“ parke, įforminimas?

Atsakymas: Tuomet, kai su turistine įmone bus išspręsti visi organizaciniai kelionės klausimai, turistinė įmonė keturis kartus per dieną (09:00, 12:00, 15:00, 17:00 val.) perduoda duomenis pasienio tarnybai. Praėjus 24 val. po duomenų gavimo pasienio tarnyboje, galima atvykti į pasienio patikros punktą.

Klausimas: Ar užsieniečiui būtina laukti iš turistinės įmonės nustatyto pavyzdžio dokumento, ar galima iš karto važiuoti per pasienio patikros punktą?

Atsakymas: Jūs privalote gauti el. paštu iš turistinės įmonės dokumentą, atspausdinti jį ir pateikti  pasieniečiams, atliekantiems pasų kontrolę.

Klausimas: Ar būtina turėti su savimi dokumentą, suteikiantį galimybę lankytis Gardine ir „Augustavo kanalo“ parke, grįžtant atgal ir kertant Baltarusijos sieną?

Atsakymas: Būtinai. Tuo atveju, jei šį dokumentą praradote, galite dar kartą jį savarankiškai atspausdinti arba kreipkitės į turistinę įmonę, kuri Jums šį dokumnetą išdavė.

Klausimas: Ar privaloma kelionės metu apsilankyti turistiniame-rekreaciniame parke „Augustavo kanalas“?

Atsakymas: Nėra privaloma, tai priklauso nuo Jūsų pageidavimo.

Klausimas: Kokių šalių piliečiai gali atvykti be vizos?

Atsakymas: Tų šalių piliečiai, kuriose yra palanki migracinė situacija. Tai daugiau nei 50 šalių, tame tarpe ir visos Vakarų Europos šalys.

Klausimas: Ar dokumentas, suteikiantis galimybę lankytis Gardine ir „Augustavo kanalo” parke, 100 % garantuoja įvažiavimą į Baltarusijos Respubliką?

Atsakymas: Lygiai taip pat, kaip atvykstant į Šengeno erdvės šalis, taip ir atvykstant į Baltarusijos Respubliką,  galutinį sprendimą priima pasienio tarnybos darbuotojai. Šis sprendimas nepriklauso nuo to, ar turistas vyksta su viza ar su „Nustatyto pavyzdžio dokumentu, sutiekiančiu galimybę lankytis turstinio-rekreacinio parko „Augustavo kanalas“ teritorijoje be vizos“.

Klausimas: Ar yra kokie nors paso galiojimo termino reikalavimai, įforminant bevizį atvažiavimą į Gardiną?

Atsakymas: Pagal Baltarusijos Respublikos įstatymo Nr. 105-3 „Apie teisinę užsienio piliečių ir piliečių be pilietybės padėtį Baltarusijos Respublikoje“, priimto 04.01.2010., 30 straipsnį, dokumento, leidžiančio išvykti į užsienį galiojimo laikas, skaičiuojant nuo planuojamo išvykimo iš Baltarusijos Respublikos, turi būti ne mažiau kaip 3 mėnesiai.

Klausimas: Dėl kokių dar priežasčių užsieniečiui gali būti neleista atvykti į Baltarusijos Respubliką?

Atsakymas:  Užsieniečiui gali būti neleista atvykti į Baltarusijos Respubliką, jeigu:

  • užsienietis, kirsdamas valstybinę sieną pasienio kontrolės punkte, pažeidė valstybinės sienos kirtimo, muitinės taisykles, - iki pažeidimo pašalinimo;
  • užsienietis yra teistas Baltarusijos Respublikoje ar kitoje šalyje už įvykdytą nusikaltimą, pripažintą kaip tokį pagal Baltarusijos Respublikos įstatymus, ir teistumas nepanaikintas ir galiojantis.
  • užsienietis, būdamas Balatrusijos Respublikoje, buvo baustas administracine tvarka skiriant baudą, nesumokėjo jos laiku, nustatytu Baltarusijos Respublikos teisiniais aktais.
  • užsienietis negali įrodyti, kad turi pakankamai lėšų išlaidoms, būtinoms būnant  Baltarusijos Respublikoje ir iki išvykimo iš jos, kurių dydis nustatytas  Baltarusijos Respublikos Ministrų Tarybos.
  • užsieniečio buvimas Baltarusijos Respublikoje prieštarauja Baltarusijos Respublikos nacionalinio saugumo interesams, viešam saugumui, gyventojų moralinėms vertybėms ir sveikatai, Baltarusijos Respublikos piliečių ir kitų asmenų teisėms ir laisvėms.
  • Užsienietis yra įtrauktas į asmenų sąrašą, kurių įvažiavimas į Baltarusijos Respubliką yra draudžiamas arba nepageidaujamas.

Pilną atvykimo apribojimų sąrašą galite rasti: "О правовом положении иностранных граждан и лиц без гражданства в Республике Беларусь"

Klausimas: Kokiu tikslu aš galiu atvykti su šiuo dokumentu?

Atsakymas: Dokumentas suteikia teisę atvykti turistiniais tikslais. Todėl, jei atvykstate kitais tikslais, Jums būtina turėti vizą. Išimtis suteikiama tik autobuso vairuotojui, kuris vykdo savo tarnybines pareigas ir veža turistų grupę į Gardiną ir „Augustavo kanalo“ parką, jis turi teisę atvykti be vizos.

Klausimas:  Jei keliaujama turistiniais tikslais, ar būtina užsisakyti kokias nors turistines paslaugas?

Atsakymas: Kelionė laikoma turistine, jei užsakomos mažiausiai dvi turistinės paslaugos.

Klausimas: Jeigu Gardine turiu pažįstamų ir man praktiškai nereikia apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, ar būtina tuomet vis tiek užsisakinėti turistines paslaugas?

Atsakymas: Jei norite atvykti be vizos, Jūs bet kokiu atveju turite užsisakyti turistinėje įmonėje ne mažiau, kaip dvi turistines paslaugas. Priešingu atveju, gaukite iškvietimą ir forminkite vizą.

Klausimas: Kokios tai galėtų būti paslaugos?

Atsakymas: Bet kokios, pradedant muziejaus lankymu ir baigiant apgyvendinimu ir maitinimu.

Klausimas: Patikslinkite, ar apgyvendinimo paslaugas būtina rezervuoti, ar galima rezervuoti savarankiškai, pavyzdžiui svetainėje www.booking.com ?

Atsakymas: Nebūtinai. Apgyvendinimo paslaugas galite rezervuoti ir savarankiškai. Jūs privalote užsisakyti dvi bet kokias turistines paslaugas. Kokios būtent Jums yra reikalingos- suderinkite su tursitine įmone.

Klausimas: Kelioms dienoms galima atvykti?

Atsakymas: Iki penkių dienų. Galima atvykti ir vienai dienai, be nakvynės.

Klausimas: Jeigu mano dokumente, kurį išdavė turistinė įmonė, nurodytos 5 dienos, ar galiu atvykti į Gardiną du kartus, nurodytu laikotarpiu?

Atsakymas: Ne, vienas, turistinės įmonės išduotas dokumentas, suteikia teisę atvykti tik vieną kartą.

Klausimas: Ar galiu gauti iš karto keletą dokumentų atvykimui į Gardiną ir kiek laiko galiu būti Baltarusijoje?

Atsakymas: Dokumentų, reglamentuojančių kelionės dokumentų skaičių atvykimui į Gardiną turistiniais tikslais, nėra. Kiekviena tokia kelionė negali trukti ilgiau, nei 5 dienas.

Klausimas: Ką galima aplankyti, neturint vizos?

Atsakymas: Galima lankytis Gardino miesto ribose,  taip pat Gardino rajono Gožos, Koptiovo, Odelsko, Podlabno ir Sapockino kaimų tarybų teritorijose.

Klausimas: Ar keliuose kokiu nors būdu yra pažymėta bevizė teritorija?

Atsakymas: Išvykstant iš bevizės teritorijos, pagrindiniuose automobilių keliuose yra ženklai, įspėjantys apie bevizės teritorijos ribas. Išvykti iš bevizės teritorijos draudžiama.

Klausimas: Per kokius pasienio kontrolės punktus galima atvykti?

Atsakymas:  iš Lenkijos pusės – per „Lesnaja“ ir „Bruzgi“, iš Lietuvos Respublikos- per šiuos pasienio punktus:

- sausumos pasienio punktą „Raigardas – Pryvalka“

- per sezoninį upių pasienio punktą „Švendubrė – Pryvalka“.

Klausimas: Koks yra šių pasienio kontrolės punktų darbo laikas?

Atsakymas: „Lesnaja“/“Rudavka ir „Švendubrė/Pryvalka“ yra sezoniniai vandens pasienio punktai, dirba nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d. Sausumos pasienio punktai - „Raigardas /Pryvalka“  ir „Bruzgi“, dirba kasdien, visą parą.

Klausimas: Ar galima įvažiuoti į Gardiną iš Lenkijos pusės, o išvažiuoti į Lietuvą ir atvirkščiai?

Atsakymas: Taip. Galima atvykti į Gardiją iš Lenkijos, pabūti kelias dienas ir išvykti į Lietuvą.

Klausimas: Kirsti sieną galima tik tam tikruose pasienio punktuose?

Atsakymas: Kirsti sieną galima bet kuriuose, anksčiau išvardintuose, punktuose. Forminant dokumentus, pasienio patikros punktas nenurodomas, todėl judėjimo maršrutas pasirenkamas savarankiškai.

Klausimas: Ar galima atvykti iš Lenkijos į Gardiną traukiniu?

Atsakymas: Ne, dabartinėje Įsako redakcijoje nėra numatytas įvažiavimas į Gardiną per Gardino geležinkelio pasienio kontrolės punktą.

Klausimas: Ar iš Varšuvos, Baltstogės, Vilniaus galima atvažiuoti bet kuriuo autobusu?

Atsakymas: Ne. Būkite atidūs ir būtinai patikrinkite autobuso maršrutą. Dalis autobusų iš Lenkijos į Gardiną važiuoja per pasienio patikros punktą „Berestovica“, o iš Vilniaus - per patikros punktą „Benekonys“. Atvykti į Gardiną be vizų šiais autobusais negalima!

Klausimas: Ar važiuojant į Gardiną be vizos, būtina pildyti migracinę kortelę?

Atsakymas: Būtinai. Išvažiuojant atgal, antrąją migracinės kortelės dalį būtina pateikti pasienio pareigūnams. Už migracijos kortelės kopijos praradimą skiriama bauda.

Klausimas: Jei įvažiuojama automobiliu su užsienio registracijos numeriais, ar būtinai jame, kertant pasienio kontrolės punktą ir važinėjant Balatrusijos teritorijoje, turi būti automobilio savininkas? Ar reikalingas įgaliojimas vairuoti automobilį​.

Atsakymas: Kertant pasienio kontrolės punktą ir važinėjant Baltarusijos teritorijoje, automobilio savininkui neprivaloma būti kartu. Įgaliojimas vairuoti automobilį taip pat nebūtinas. Tačiau, reikia turėti omenyje, kad kertant sieną, muitinės darbuotojai turi teisę sulaikyti automobilį patikrai, ar pastarasis nėra pavogtas. Ypač atidžiai yra tikrinami brangūs, nauji automobiliai, kai važiuojama be savininko, ir automobiliai, kurie buvo neseniai perregistruoti.

Klausimas: Ar atvykus į Gardiną, privaloma registruotis migracijos tarnyboje?

Atsakymas: Ne, kadangi registracija privaloma tik tais atvejais, kai užsienietis būna Baltarusijos Respublikos teritorijoje ilgiau nei 5 kalendorines dienas, o be vizos galima viešėti iki 5 kalendorinių dienų.

Klausimas: Kiek lėšų privaloma turėti su savimi kiekvienai viešnagės dienai, įvažiuojant į Baltarusijos Respubliką?

Atsakymas: Pagal „Užsienio piliečių ir asmenų be pilietybės buvimo Baltarusijos Respublikoje taisykles“, užsieniečiai privalo privalo turėti vienai viešnagės dienai sumą, ne mažesnę kaip 2 baziniai dydžiai (apie 23 eur/1 dienai).

Klausimas: Ko dar reikia įvažiavimui, išskyrus pasą ir dokumentą apsilankymui Gardine ir „Augustavo kanalo“ parke?

Atsakymas: Prieš išvykstant, būtinai reikia draudimo kompanijoje arba internetu įsigyti privalomo medicininio draudimo polisą. Įsigijant šį polisą internetu pas mus, tai kanuos: 4 eur/1-2 dienoms, 6 eur/3-4 dienoms, 8 eur- 5 dienoms. Važiuojant atuomobiliu būtina turėti „žalią kortelę“.

Klausimas: Ar Baltarusijoje keliai yra mokami?

Atsakymas: Kai kurie keliai Baltarusijoje yra mokami ir apmokami naudojant sistemą BelToll. Tačiau, važiuojant be vizų, būtina važiuoti per Korobčicy kaimą ir šis kelias yra nemokamas. Atkreipkite dėmesį! Kelio M-6 atkarpa, tarp kaimų Strubka ir Koptiovka yra ne tik mokama , bet ir neįeina į bevizę teritoriją! 

Klausimas: Patikslinkite, kokiu keliu automobiliu galima atvykti į Gardiną be vizų?

Atsakymas: Iš Lietuvos pusės keliu P-42: pasienio kontrolės punktas „Pryvalka“- Kryničnaja – Goža – Zarica – Gardinas. Iš Lenkijos pusės: pasienio kontrolės punktas „Bruzgi“ - nusukimas iš kelio M-6, Bruzgi kaimo rajone – Korobčicy – Gardinas.

Klausimas: Ar galima kartu vežtis šunį?

Atsakymas: Pagal galiojančius Baltarusijos Respublikos teisės aktus, naminiai gyvūnai, tame tarpe ir skirti medžioklei, sportui ir turizmui, gali būti užsienio fizinių asmenų laikinai įvežami į Muitinės sąjungos teritoriją, be muito mokesčių. Šunų ir kačių įvežimas į Baltarusijos Respublikos teritoriją leidžiamas tik asmeniniais tikslais ir ne daugiau dviejų gyvūnų.

Fizinis asmuo, besivežantis su savimi naminį augintinį, kuris turi būti patikrinamas veterinarijos specialistų ir atitinkamai deklaruojamas muitinėje, privalo važiuoti „raudonu“ koridoriumi ( jei veikia dviejų koridorių sistema) ir užpildyti muitinės deklaraciją 2 egzemplioriais. Vienas egzempliorius paliekamas muitinėje, kitas paliekamas fiziniam asmeniui.

Gyvūnų įvežimas į Baltarusiją leidžiamas tik turint atitinkamus veterinarinius ir medicininius patvirtinimus (dokumentus). Pirmiausiai yra reikalinga veterinarinės patikros pažyma, patvirtinta vietinėje veterinarinėje gydykloje, ne anksčiau, kaip likus 5 dienoms iki išvykimo. Taip pat pateikiami dokumentai, įrodantys, kad gyvūnas yra paskiepytas visais, vykstant į užsienį privalomais skiepais. Privalomų skiepų sąrašą galima gauti bet kurioje vietinėje veterinarinėje gydykloje. Gyvūnas turi būti paskiepytas ne vėliau, kaip likus 2 savaitėms iki išvykimo.

Klausimas: Ar Įsako galiojimas yra ribotas?

Atsakymas: Prezidento Įsakas galioja iki 2017 m. gruodžio 31 d., tad atvykti be vizų galima atitinkamai iki šios datos.

Papildomą informaciją galite rasti sekančiame puslapyje...

Iškilus papildomiems klausimams,  rašykite mums el. paštu...