ООО Зет
Туристические услуги, пассажирские перевозки

+375 (152) 55-33-33
+375 (152) 555-755
+375 (29) 772-39-60 (МТС)
+375 (29) 302-39-60 (Вел)


ООО "Зет" г. Гродно
ул. Калючинская, 21-208

УНП 500032557, зареги-
стрировано 15.12.2000 г.

Новости
27.05.2024

Выезды с 08 июня каждые 10 дней!

07.05.2024

Начат прием заявок и документов на поездку в Венгрию на термальные источники Хайдусобосло с возможностью открытия визы!

02.05.2024
Открытие визы при поездке в Польшу!
01.05.2024
Поездка на отдых на польскую Балтику с открытием визы Шенген. 
29.01.2024
Имеются свободные места на поездку в Венгрию на термальный курорт Хайдусобосло!

Bevizis įvažiavimas į Gardiną. Klausimai ir atsakymai

Klausimas: Kas tai yra  leidimas atvykti į “Bresto – Gardino” teritoriją  be vizos ?

Atsakymas: Tai yra nustatyto pavyzdžio dokumentas, suteikiantis teisę lankytis  bevizėje “Brestas – Gardinas” teritorijoje, garantuojantis turistui įvažiavimą  ir turizmo paslaugų suteikimą. Taigi, užsakomos turistinės paslaugos ir forminamas įvažiavimo dokumentas. 

Atvykus lėktuvu į Minsko oro uostą, nereikia kreiptis į turizmo agentūrą dėl bevizio dokumento. Pakanka turėti lėktuvo bilietą į abi puses, kuris leidžia neribotai keliauti po visą Baltarusijos Respublikos teritoriją iki 30 dienų.

Klausimas: Kas formina ir išduoda šį dokumentą?

Atsakymas: Turistinės įmonės, turinčios leidimą.

Klausimas: Šie leidimai nemokami ar mokami?

Atsakymas:  Apmokate už Jūsų užsakytas paslaugas, į kurias įskaičiuota ir bevizio įvažiavimo dokumento įforminimo paslauga. Paslaugų kainą kiekviena turistinė įmonė nustato savarankiškai.

Klausimas: Ko reikia tokio dokumento įforminimui?

Atsakymas: Būtina turistinei įmonei pateikti užklausimą, nurodant savo privalomus duomenis, suderinti užsakomų paslaugų sąrašą ir jų apmokėjimo klausimus. Tuomet turistinė įmonė siunčia informaciją pasienio tarnybai, o Jums išsiunčiamas dokumentas įvažiavimui į Baltarusijos Respubliką. Pavyzdžiui mūsų įmonei užklausimą galite padaryti šiuose puslapiuose – rusų kalba, anglų kalba arba lenkų kalbaSiekiant išvengti klaidų, pageidautina, kad atsiųstumėte savo paso kopiją su nuotrauka.

Klausimas: Kiek laiko užtrunka dokumento forminimas?

Atsakymas: Tuomet, kai su turistine įmone bus išspręsti visi organizaciniai kelionės klausimai, turistinė įmonė perduoda duomenis pasienio tarnybai. Praėjus 24 val. po duomenų gavimo pasienio tarnyboje, galima atvykti į pasienio patikros punktą.

Klausimas: Ar užsieniečiui būtina laukti iš turistinės įmonės nustatyto pavyzdžio dokumento, ar galima iš karto važiuoti per pasienio patikros punktą?

Atsakymas: Jūs privalote gauti el. paštu iš turistinės įmonės dokumentą, atspausdinti jį ir pateikti  pasieniečiams, atliekantiems pasų kontrolę.

Klausimas: Ar būtina turėti su savimi dokumentą, grįžtant atgal ir kertant Baltarusijos sieną?

Atsakymas: Būtinai. Tuo atveju, jei šį dokumentą praradote, galite dar kartą jį savarankiškai atspausdinti arba kreipkitės į turistinę įmonę, kuri Jums šį dokumnetą išdavė.

Klausimas: Ką galima aplankyti kelionės metu?

Atsakymas: Bevizio lankymo teritoriją.  Tačiau pasienio zoną galima lankyti tik gavus iš anksto specialų  leidimą.

Klausimas: Kokių šalių piliečiai gali atvykti be vizos?

Atsakymas: 73 šalių piliečiai.

Klausimas: Ar dokumentas, suteikiantis galimybę lankytis bevizėje teritorijoje, 100 % garantuoja įvažiavimą į Baltarusijos Respubliką?

Atsakymas: Lygiai taip pat, kaip atvykstant į Šengeno erdvės šalis, taip ir atvykstant į Baltarusijos Respubliką,  galutinį sprendimą priima pasienio tarnybos darbuotojai. Šis sprendimas nepriklauso nuo to, ar turistas vyksta su viza ar su „Nustatyto pavyzdžio dokumentu, sutiekiančiu galimybę lankytis bevizėje “Bresto – Gardino” teritorijoje be vizos“.

Klausimas: Ar yra kokie nors paso galiojimo termino reikalavimai, įforminant bevizį atvažiavimą ?

Atsakymas: Pagal Baltarusijos Respublikos įstatymo Nr. 105-3 „Apie teisinę užsienio piliečių ir piliečių be pilietybės padėtį Baltarusijos Respublikoje“, priimto 04.01.2010., 30 straipsnį, dokumento, leidžiančio išvykti į užsienį galiojimo laikas, skaičiuojant nuo planuojamo išvykimo iš Baltarusijos Respublikos, turi būti ne mažiau kaip 90 parų.

Klausimas: Dėl kokių dar priežasčių užsieniečiui gali būti neleista atvykti į Baltarusijos Respubliką?

Atsakymas:  Užsieniečiui gali būti neleista atvykti į Baltarusijos Respubliką, jeigu:

  • užsienietis, kirsdamas valstybinę sieną pasienio kontrolės punkte, pažeidė valstybinės sienos kirtimo, muitinės taisykles, - iki pažeidimo pašalinimo;
  • užsienietis yra teistas Baltarusijos Respublikoje ar kitoje šalyje už įvykdytą nusikaltimą, pripažintą kaip tokį pagal Baltarusijos Respublikos įstatymus, ir teistumas nepanaikintas ir galiojantis.
  • užsienietis, būdamas Balatrusijos Respublikoje, buvo baustas administracine tvarka skiriant baudą, nesumokėjo jos laiku, nustatytu Baltarusijos Respublikos teisiniais aktais.
  • užsienietis negali įrodyti, kad turi pakankamai lėšų išlaidoms, būtinoms būnant  Baltarusijos Respublikoje ir iki išvykimo iš jos, kurių dydis nustatytas  Baltarusijos Respublikos Ministrų Tarybos.
  • užsieniečio buvimas Baltarusijos Respublikoje prieštarauja Baltarusijos Respublikos nacionalinio saugumo interesams, viešam saugumui, gyventojų moralinėms vertybėms ir sveikatai, Baltarusijos Respublikos piliečių ir kitų asmenų teisėms ir laisvėms.
  • Užsienietis yra įtrauktas į asmenų sąrašą, kurių įvažiavimas į Baltarusijos Respubliką yra draudžiamas arba nepageidaujamas.

Pilną atvykimo apribojimų sąrašą galite rasti: "О правовом положении иностранных граждан и лиц без гражданства в Республике Беларусь"

Klausimas: Kokiu tikslu aš galiu atvykti su šiuo dokumentu?

Atsakymas: Dokumentas suteikia teisę atvykti turistiniais tikslais. Todėl, jei atvykstate kitais tikslais, Jums būtina turėti vizą. Išimtis suteikiama tik autobuso vairuotojui, kuris vykdo savo tarnybines pareigas ir veža turistų grupę į bevizę “Bresto – Gardino” teritoriją.  Jis turi teisę atvykti be vizos.

Klausimas:  Jei  keliaujama  turistiniais tikslais,  ar būtina užsisakyti kokias nors turistines paslaugas?

Atsakymas: Kelionė laikoma turistine,  jei užsakomos mažiausiai dvi turistinės paslaugos.

Klausimas: Jeigu Gardine turiu pažįstamų ir man praktiškai nereikia apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, ar būtina tuomet vis tiek užsisakinėti turistines paslaugas?

Atsakymas: Jei norite atvykti be vizos, Jūs bet kokiu atveju turite užsisakyti turistinėje įmonėje ne mažiau, kaip dvi turistines paslaugas.  Bet gyventi ir maitintis galite pas savo pažįstamus, atskirai užsakyti nereikia.

Klausimas: Kokios tai galėtų būti paslaugos?

Atsakymas: Bet kokios, pradedant muziejaus lankymu ir baigiant apgyvendinimu ir maitinimu.

Klausimas: Patikslinkite, ar apgyvendinimo paslaugas būtina rezervuoti, ar galima rezervuoti savarankiškai, pavyzdžiui svetainėje www.booking.com ?

Atsakymas: Nebūtinai. Apgyvendinimo paslaugas galite rezervuoti ir savarankiškai. Jūs privalote užsisakyti dvi bet kokias turistines paslaugas. Kokios būtent Jums yra reikalingos- suderinkite su turitine įmone.

Klausimas: Kelioms dienoms galima atvykti?

Atsakymas: Iki 15 dienų.  Galima atvykti ir vienai dienai, be nakvynės.

Klausimas: Jeigu mano dokumente, kurį išdavė turistinė įmonė, nurodytos 15 dienų, ar galiu atvykti į Gardiną du kartus, nurodytu laikotarpiu?

Atsakymas: Ne, vienas, turistinės įmonės išduotas dokumentas, suteikia teisę atvykti tik vieną kartą.

Klausimas: Ar galiu gauti iš karto keletą dokumentų atvykimui į Gardiną ir kiek laiko galiu būti Baltarusijoje?

Atsakymas: Dokumentų, reglamentuojančių kelionės dokumentų skaičių atvykimui į bevizę teritoriją turistiniais tikslais, nėra. Kiekviena tokia kelionė negali trukti ilgiau, nei 15 dienų. Yra bendros Taisyklės užsieniečiams, pagal kurias Baltarusijos Respublikos teritorijoje, be leidimo laikinai gyventi, galima lankytis be vizos 90 parų per metus.

Klausimas: Ką galima aplankyti, neturint vizos?

Atsakymas: Tai priklauso nuo Jūsų atvykimo į Baltarusiją būdo:

       . Atvykus per oro uostą Minske galima lankytis visoje Baltarusijos teritorijoje, bet ne ilgiau, kaip 30 dienų:

       . Individualiems turistams atvykus į bevizę “Bresto – Gardino” teritoriją galima lankyti Gardino srityje – Gardino ir Lydos miestai, Gardino, berestovicko, Volkovysko, Svisločko, Ščiučino, Lydos, Voronovsko rajonai; Bresto srityje – Bresto miestas, Bresto, Žabinkovo, Kamenecko rajonai.

        . Organizuotoms turistinėms grupėms pagal maršrutą galima lankytis visoje Gardino apskrities ir Bresto apskrities teritorijoje.

Klausimas: Ar keliuose kokiu nors būdu yra pažymėta bevizė teritorija?

Atsakymas: Išvykstant iš bevizės teritorijos, pagrindiniuose automobilių keliuose yra ženklai, įspėjantys apie bevizės teritorijos ribas. Išvykti iš bevizės teritorijos draudžiama.

Klausimas: Per kokius pasienio kontrolės punktus galima atvykti?

Atsakymas:  Galima vykti per bet kurį  iš nurodytų patikros punktų:

                   .  Automobilių patikros punktai – Bruzgi / Kuznica (PL), Privalka / Raigardas (LT), Berestovica / Bobrovniki (PL), Benekoni / Šalčininkai (LT), Brestas / Terespolis (PL), Pesčatka / Polovcy (PL);

                .   Supaprastintos patikros punktai – Lesnaja / Rudavka (PL), sezoninis, pėsčiųjų , vandens; Privalka / Švendubrė (LT), sezoninis, vandens; Pererov / Beloveža (PL), visus metus, pėsčiųjų;

              .  Geležinkelio patikros punktai  - Brestas / Terespolis (PL); Gardinas / Kuznica (PL);

             .  Oro uostų patikros punktai – Bresto oro uostas, Gardino oro uostas:

Klausimas: Koks yra šių pasienio kontrolės punktų darbo laikas?

Atsakymas: „Lesnaja“/“Rudavka ir „Švendubrė/Privalka“ yra sezoniniai vandens pasienio punktai, dirba nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.  Pererovo / Belovežo (PL) pėsčiųjų patikros punktas dirba tik tam tikromis valandomis.

                        Visi automobilių kontrolės praleidimo punktai dirba kasdien ir visą parą, o geležinkelių pagal traukinių grafiką.

Klausimas: Ar galima įvažiuoti į Gardiną iš Lenkijos pusės, o išvažiuoti į Lietuvą ir atvirkščiai?

Atsakymas: Taip. Galima atvykti į Gardiją iš Lenkijos, pabūti kelias dienas ir išvykti į Lietuvą.

Klausimas: Kirsti sieną galima tik tam tikruose pasienio punktuose?

Atsakymas: Kirsti sieną galima bet kuriuose, anksčiau išvardintuose, punktuose. Forminant dokumentus, pasienio patikros punktas nenurodomas, todėl judėjimo maršrutas pasirenkamas savarankiškai.

Klausimas: Ar galima atvykti iš Lenkijos į Gardiną ir Brestą  traukiniu?

Atsakymas: Taip, atvykti galima per Gardino ir Bresto geležinkelio pasienio kontrolės punktus.

Klausimas: Ar iš Varšuvos, Baltstogės, Vilniaus galima atvažiuoti bet kuriuo autobusu?

Atsakymas: Taip, atvykti galima bet kuriuo autobusu, kuris važiuoja per anksčiau nurodytus patikros punktus.

Klausimas: Ar važiuojant į Baltarusiją be vizos, būtina pildyti migracinę kortelę?

Atsakymas: Ne, nuo 2019 m. kovo mėn.lankantis Baltarusijoje,  migracijos kortelės pildyti nereikia

Klausimas: Jei įvažiuojama automobiliu su užsienio registracijos numeriais, ar būtinai jame, kertant pasienio kontrolės punktą ir važinėjant Baltarusijos teritorijoje, turi būti automobilio savininkas? Ar reikalingas įgaliojimas vairuoti automobilį​.

Atsakymas: Kertant pasienio kontrolės punktą ir važinėjant Baltarusijos teritorijoje, automobilio savininkui neprivaloma būti kartu. Įgaliojimas vairuoti automobilį taip pat nebūtinas. Tačiau, reikia turėti omenyje, kad kertant sieną, muitinės darbuotojai turi teisę sulaikyti automobilį patikrai, ar pastarasis nėra pavogtas. Ypač atidžiai yra tikrinami brangūs, nauji automobiliai, kai važiuojama be savininko, ir automobiliai, kurie buvo neseniai perregistruoti.

Klausimas: Ar privaloma registruotis migracijos tarnyboje?

Atsakymas: Registracija privaloma tik tais atvejais, kai užsienietis būna Baltarusijos Respublikos teritorijoje ilgiau nei 5 kalendorines dienas, neskaitant sekmadienių ir šventinių dienų.

Dėmesio! Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiams nereikalinga registracija iki 30 dienų.

Klausimas: Kiek lėšų privaloma turėti su savimi kiekvienai viešnagės dienai, įvažiuojant į Baltarusijos Respubliką?

Atsakymas: Pagal „Užsienio piliečių ir asmenų be pilietybės buvimo Baltarusijos Respublikoje taisykles“, užsieniečiai privalo privalo turėti vienai viešnagės dienai sumą, ne mažesnę kaip 2 baziniai dydžiai (apie 23 eur/1 dienai).

Klausimas:  Ko dar reikia įvažiavimui, išskyrus pasą ir įvažiavimo dokumentą be vizos?

Atsakymas: Prieš išvykstant, būtinai reikia draudimo kompanijoje arba patikros punkte įsigyti privalomo medicininio draudimo polisą.  Važiuojant atuomobiliu būtina turėti „žalią kortą“.

Klausimas: Ar Baltarusijoje keliai yra mokami?

Atsakymas: Kai kurie keliai Baltarusijoje yra mokami ir apmokami naudojant sistemą BelToll. Tačiau, važiuojant be vizų į Gardiną būtina važiuoti per Korobčicy kaimą ir šis kelias yra nemokamas. Atkreipkite dėmesį! Kelio M-6 atkarpa, tarp kaimų Strubka ir Koptiovka yra tik mokama! Prieš kelionę visada patikrinkite, ar nereikia mokėti už kelius.

Klausimas: Patikslinkite, kokiu keliu automobiliu galima atvykti į Gardiną be vizų?

Atsakymas: Iš Lietuvos pusės keliu P-42: pasienio kontrolės punktas „Pryvalka“- Kryničnaja – Goža – Zarica – Gardinas. Iš Lenkijos pusės: pasienio kontrolės punktas „Bruzgi“ - nusukimas iš kelio M-6, Bruzgi kaimo rajone – Korobčicy – Gardinas.

Klausimas: Ar galima kartu vežtis šunį?

Atsakymas: Pagal galiojančius Baltarusijos Respublikos teisės aktus, naminiai gyvūnai, tame tarpe ir skirti medžioklei, sportui ir turizmui, gali būti užsienio fizinių asmenų laikinai įvežami į Muitinės sąjungos teritoriją, be muito mokesčių. Šunų ir kačių įvežimas į Baltarusijos Respublikos teritoriją leidžiamas tik asmeniniais tikslais ir ne daugiau dviejų gyvūnų.

Fizinis asmuo, besivežantis su savimi naminį augintinį, kuris turi būti patikrinamas veterinarijos specialistų ir atitinkamai deklaruojamas muitinėje, privalo važiuoti „raudonu“ koridoriumi ( jei veikia dviejų koridorių sistema) ir užpildyti muitinės deklaraciją 2 egzemplioriais. Vienas egzempliorius paliekamas muitinėje, kitas paliekamas fiziniam asmeniui.

Gyvūnų įvežimas į Baltarusiją leidžiamas tik turint atitinkamus veterinarinius ir medicininius patvirtinimus (dokumentus). Pirmiausiai yra reikalinga veterinarinės patikros pažyma, patvirtinta vietinėje veterinarinėje gydykloje, ne anksčiau, kaip likus 5 dienoms iki išvykimo. Taip pat pateikiami dokumentai, įrodantys, kad gyvūnas yra paskiepytas visais, vykstant į užsienį privalomais skiepais. Privalomų skiepų sąrašą galima gauti bet kurioje vietinėje veterinarinėje gydykloje. Gyvūnas turi būti paskiepytas ne vėliau, kaip likus 2 savaitėms iki išvykimo.

Klausimas: Ar Įsako galiojimas yra ribotas?

Atsakymas: Ne,  Prezidento Įsako galiojimo laikas neribotas

Papildomą informaciją galite rasti sekančiame puslapyje...

Iškilus papildomiems klausimams,  rašykite mums el. paštu...