ООО Зет
Туристические услуги, пассажирские перевозки

+375 (152) 55-33-33
+375 (152) 555-755
+375 (29) 772-39-60 (МТС)
+375 (29) 302-39-60 (Вел)


ООО "Зет" г. Гродно
ул. Калючинская, 21-208

УНП 500032557, зареги-
стрировано 15.12.2000 г.

Новости
03.08.2023
Поездка в Гданьск с открытием польской Шенген визы.
26.07.2023
Подготовлены новые программы в Европу с выездом из Гродно на декабрь 2023 - февраль 2024 года.
15.06.2023
Паломнические поездки в Польшу. Возможность открытия визы.
12.05.2023
Открытие визы при поездке в Польшу 17 - 24.07.2023 года!
12.12.2022
 Ежедневные вылеты из Минска с 01.06.2023.

Wycieczki na Białoruś, wizy, polowanie

польский ответы вопросы и ответы на русском английский на русском польский английский ответы

Zapraszamy do Grodna!

grodno.jpg

Ze względu możliwości bezwizowego zwiedzania rejonu kanału Augustowskiego na Białorusi zapraszamy do Grodna. To dobra okazja zobaczyć Grodno – jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast na Białorusi. Jest to jedyne w kraju miasto, w którym w tak dobrym stanie zachowała się starówka. Grodno od kilkunastu lat prężnie się rozwija i zapewnia turystom coraz więcej atrakcji, które wzbogaca ciekawa architektura. Dziś jest to jeden z największych ośrodków naukowo – kulturalnych na Białorusi – miejsce, gdzie tradycja przeplata się ze współczesnością i gdzie wciąż można zobaczyć ślady pokojowego współżycia ze sobą przedstawicieli wielu narodowości i religii.

Вид с Немана на Каложу в Гродно

Po raz pierwszy wzmianki o Grodnie można znaleźć w XII wieku. W ciągu swej historii miasto było w składzie Wielkiego Księstwa Litewskiego, Rzeczpospolitej, Imperium Rosyjskiego. Dzisiaj Grodno jest centrum obwodowym Republiki Białoruś. Miasto leży nad Niemnem. Tu zachowało się sporo zabytków, więc jest co oglądać. Niemal na każdym kroku wycieczki można zobaczyć coś, czym warto pochwalić się przed gośćmi. Różnorodność miasta i jego bogata oferta sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Гродно, Новый замок

W Grodnie koniecznie trzeba zwiedzić Stary Zamek króla Stefana Batorego, Nowy Zamek z XVII wieku, w którym odbywały się dramatyczne wydarzenia 1793 i 1795 roku, gdzie abdykował Stanisław August Poniatowski. Zwiedzicie też szanowni państwo prawosławną cerkiew pod wyzwaniem świętych Borysa i Gleba (t.zw.Kałożę) z XII wieku położoną na wysokiej skarpie nad Niemnem. Wrażenie robi i kościół farny Św. Franciszka Ksawerego z najwyższym ołtarzem w Europie Wschodniej (21 m). W tym kościele znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Kongregackiej (Studenckiej).

Фарный костёл Гродно

Kolejnym ważnym punktem wycieczki po Grodnie jest zwiedzanie zespołu zabudowań wzniesionych w czasach hrabiego Antoniego Tyzenhauza w drugiej połowie XVIII wieku i obejmujący Dwór Administratora, Pałac Stanisławówka, Krzywą Oficynę, Akademię Medyczną, budynek teatru i dom majstra.
Warto obserwować i prawosławną cerkiew Pokrowską (sobór Grodzieński), zbudowaną w pamięć o mieszkańcach Grodna, którzy zginęli w wojnie rosyjsko-japońskiej.

Warto zobaczyć liczne klasztory (ojców franciszkanów, bernardynów, brygidek oraz inni), synagogę, cerkiew luterańską oraz liczne muzea, wśród których i dom pani Elizy Orzeszkowej.

Советская улица, Гродно

Muzea: muzeum Historyczno-Archeologiczne, muzeum historii religii, dom-muzeum Maksima Bogdanowicza, muzeum-apteka, muzeum historii żydów Grodzieńszczyzny, muzeum miasta Grodno, muzeum żelaza oraz inni.

Na obiad można udać do jednej z restauracji lub kawiarni w starówce i na deptaku. W grodzieńskim menu można poczuć nie tylko smaki tradycyjnej kuchni białoruskiej oraz i smaki świata w jednej z licznych restauracji. W upał koniecznie napić się kwasu chlebowego lub soku brzozowego.

Miasto dysponuje ofertą na każdą kieszeń i okazję. Grodzieńska baza noclegowa to dużo miejsc noclegowych w wielu obiektach. Baza hotelowa świadcząca usługi o wyższym standardzie, reprezentowana jest przez Kronon-park Hotel. Dominują hotele (hotel Neman, Semashko Hotel, Slavia Hotel, Turist Hotel oraz inni), apartamenty, kwatery agroturystyczne.

Zwiedzanie okolic

Piękne są też okolice Grodna. Żeby odpocząć od gwaru i hałasu miasta koniecznie zwiedzić siedzibę Korobczyce, która leży niedaleko Grodna (koło 5 km). Tu znajduje się zespół szlacheckiej siedziby zbudowany w stylu XVIII w.

В Беларусь на байдарке по Августовскому каналу

Warto zwiedzieć również okolice kanału Augustowskiego,
fort № 2 koło wsi Naumowicze, miejsce śmierci 50 przedstawicieli polskiej inteligencji, wśrod których była i błogosławiona Marianna Biernacka. Warto obserwować pałac w Swiacku oraz kościół w Sopockinie. Kanał Augustowski jest transgraniczną wodną drogą i łączy Niemen z Wisłą. Obecnie długość kanału wynosi 102,5 km, z których 22 km – na terenie Białorusi. Podczas wycieczki na kanał Augustowski zobaczycie państwo malownicze i ciekawe zakątki Grodzieńszczyzny.

Августовский канал

Warto tu spędzić kilka dni, żeby poznać niepowtarzalną atmosferę. Grodno pozostawi niezapomniane wrażenie!