ООО Зет
Туристические услуги, пассажирские перевозки

+375 (152) 74-11-13
+375 (152) 72-39-60
+375 (29) 772-39-60 (МТС)
+375 (29) 302-39-60 (Вел)

ООО "Зет"
г. Гродно, ул. Замковая, 4.
УНП 500032557, зареги-
стрировано 15.12.2000 г.

Новости
05.08.2019

Закачивается сезон летнего отдыха 2019 года и уже предложение на отдых 2020 года в польском курортном городе Леба.

02.08.2019
02 августа 2019 года подписан Указ Президента об объединении двух безвизовых зон Бреста и Гродно.
01.07.2019

В Белосток в на регулярных рейсах. Гродно-Белосток-Гродно.

28.06.2019

Уже традиционно, один раз в год, перед Рождеством, RELAX тур "Путешествие в земной рай"
Всего одна поездка, всего 40 мест. Приглашаем всех желающих посетить Буковину Татшанску с проживанием и отдыхом в отеле с комплексом термальных источников 13-17.12.2019 года.

22.12.2017

22 декабря 2017 года подписан Указ о продлении с 01 января 2018 года действия безвизового въезда "GrodnoVisaFree"

Калькулятор валют НБРБ

Курсы валют в банках г.Гродно на www.ecopress.by Сколько стоит топливо в Белоруссии Цена топлива в Белоруссии
Яндекс.Погода

Bez wizy do miasta Grodna w Republice Białoruś, Grodno visa free

польский ответы вопросы и ответы на русском английский на русском польский английский ответы

Новый замок в Гродно

Zapraszamy do Grodna!

 

 

Dn. 01 stycznia 2018 roku wszedł w życie Dekret Prezydenta Republiki Białoruś A. G. Łukaszenko nr 462 „O trybie wjazdu i wyjazdu obywateli obcych krajów bez wizy”. Dekret pozwolił istotnie ułatwić cudzoziemcom zwiedzanie:

  • Starożytnego miasta Grodna, terytorium rejonu grodzieńskiego i Parku turystyczno-rekreacyjnego „Kanał Augustowski”. 
  • Terytorium strefy „Brest” (miasto Brest, brzeski, żabinkowski, prużański, kamieniecki rejony obwodu brzeskiego oraz świsłocki rejon obwodu grodzieńskiego)

Zgodnie z Ukazem cudzoziemcy mogą przyjechać bez otwierania wizy na termin do 10 dni.

Uwaga! Obydwie strefy pobytu bezwizowego nie są ze sobą połączone i zwiedzanie terenu dwóch stref bezwiziwych w trakcie jednej wizyty jest niemożliwe!

Wjazd na teren strefy Grodna i Kanału Augustowskiego ze strony Polski jest możliwy przez samochodowe przejście graniczne „Bruzgi – Kuźnica Białostocka”, natomiast ze strony Litwy przez samochodowe przejście graniczne „Prywałka – Rajgardas”, a także przez kolejowe przejście na dworcu kolejowym w Grodnie oraz przejście na lotnisku „Port Lotniczy Grodno”. W okresie od 01 maja do 30 września przekroczenie jest możliwe dodatkowo przez przejścia wodne: „Lesnaja – Rudawka” (ze strony Polski) i „Prywałka – Szwiandubre” (ze strony Litwy).  

Uwaga! Od 01.01.2018 w Grodnie bez wizy można przyjechać pociągiem!!!  

Свято-Борисо-Глебская Коложская церковь

Wjazd na teren strefy „Brześć” ze strony Polski jest możliwy przez samochodowe przejścia graniczne: „Brest – Terespol”, „Domaczewo – Sławatycze”, Pieszczatka – Połowce”, przejście dla uproszczonego przekroczenia „Pererów – Białowież”, kolejowe przejście graniczne „Brest – Terespol” oraz przejście na lotnisku „Port Lotniczy Brest”.

Bez wizy można zwiedzać miasto Grodno i teren rejonów grodzieńskiego i świsłockiego w obwodzie grodzieńskim, a także miasto Brest i teren rejonów: brzeskiego, żabinkowskiego, prużańskiego, kamienieckiego w obwodzie brzeskim.

Podstawą wjazdu bez wizy jest dokument ustalonego wzorca, wystawiany cudzoziemcom przez białoruskie biuro turystyczne. Przyjazd cudzoziemca w celu turystycznym bez wizy jest możliwy pod warunkiem rezerwacji i opłacenia minimum dwóch usług turystycznych (zamieszkanie, wyżywienie, wycieczki itd.).

W celu uzyskania danego dokumentu turysta musi zwrócić się do biura turystycznego, uprawnionego do wystawiania powyższych dokumentów, i wypełnić blankiet-wniosek, wskazując potrzebne usługi turystyczne. Na stronie naszego biura można wypełnić wniosek na wjazd w języku: rosyjskim, polskim lub angielskim. Wszystkie formalności można załatwić przez Internet, znajdując się w dowolnym punkcie świata.

Na stronie naszej firmy wszystko można załatwić przez Internet, znajdując się w dowolnym punkcie świata. Po uzgodnieniu i opłaceniu zarezerwowanych usług, firma wysyła pocztą elektroniczną dokumenty, uprawniające do zwiedzania Grodna bez wizy.

grodno_sovetskaya_ploshchad.jpg

Uwaga! W celu uzyskania minimalnego zestawu usług (koszt 12 EUR) wystarczy wysłać na adres elektroniczny zet-g@ya.ru kopię strony własnego paszportu ze zdjęciem, wskazując dokładnie termin pobytu, przewidywany adres zamieszkania i numer telefonu w miejscu zamieszkania.

Po uzgodnieniu i opłaceniu zarezerwowanych usług, biuro wysyła pocztą elektroniczną dokumenty, uprawniające do bezwizowego zwiedzania Białorusi.

Uwaga! Przy wjeździe do Republiki Białoruś każdy turysta musi posiadać polisę ubezpieczenia zdrowotnego, a w wypadku podróży samochodem – polisę „Zielona Karta”. Ubezpieczenie można sporządzić przed wyjazdem w kraju zamieszkania, zwracając się do agencji ubezpieczeniowej lub do biura turystycznego zajmującego się ubezpieczeniem turystów. 

Przy wjeździe do Republiki Białoruś bez wizy cudzoziemiec jest zobowiązany na przejściu granicznym:  

  • Okazać ważny dokument, uprawniający do wyjazdu zagranicę (paszport);
  • Okazać dokument wzorca ustalonego, uprawniający do przekroczenia granicy bez wizy (wystawiony przez biuro turystyczne);
  • Okazać polisę ubezpieczenia zdrowotnego, ważną na terenie Republiki Białoruś.

parokhod_solomova_v_grodno.jpg

Więcej szczegółów odnośnie zwiedzania bez wizy miasta Grodna i Parku Turystyczno-Rekreacyjnego „Kanał Augustowski” można znaleźć na stronach: „Bezwizowy wjazd do Grodna. Pytania i odpowiedzi” oraz „Poradnik dla turystów, którzy wjeżdżają do Grodna bez wizy”.

Przydatną informację o Grodnie i jego zabytkach oraz wirtualne panoramy miasta można zobaczyć, jeżeli kliknąć na link…